Doorgaan naar inhoud

Zutphen neemt inwoners met afstand tot arbeidsmarkt in dienst

Zutphen neemt inwoners met afstand tot arbeidsmarkt in dienst

(Persbericht van de gemeente Zutphen)

Over 10 jaar moet minimaal 15 fte van de gemeentelijke organisatie ingevuld worden door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Deze ambitie heeft de gemeente Zutphen. Medewerkers van UWV brengen daarom in samenwerking met Het Plein en Delta de gemeentelijke taken en werkzaamheden in kaart die uitgevoerd kunnen worden door iemand die geen werk heeft door ziekte of handicap. De gemeente Zutphen vindt dat zij een voorbeeldfunctie heeft en geeft hiermee als werkgever invulling aan de Wet Banenafspraak.


Medewerkers van UWV interviewen de gemeentelijke teamleiders en medewerkers. Doel hiervan is de potentiële en duurzame arbeidsplaatsen voor kandidaten met een afstand tot de arbeidsmarkt in beeld te krijgen. Het uiteindelijke doel is uiteraard om ze een werkplek te bieden. Wethouder Annelies de Jonge: “Als lokale overheid moeten we hierin het goede voorbeeld geven. Veel organisaties pakken al hun verantwoordelijkheid. Ik hoop dat het nog meer werkgevers aanmoedigt iets te betekenen voor deze inwoners. Werk is namelijk écht de belangrijkste vorm van meedoen. Daarom moeten we ons allemaal inzetten om inwoners met een afstand tot de arbeidsmarkt te helpen.” De wethouder Arbeidsmarktbeleid, Werk en Inkomen voegt daar aan toe “Ik kan mij voorstellen dat het voor een werkgever niet altijd duidelijk is hoe je dit moet aanpakken. Een telefoontje naar Het Plein is voldoende. Zij nemen je aan de hand mee.”

Hulp voor ondernemers

Voor meer informatie over de mogelijkheden en kansen kunnen werkgevers rechtstreeks contact opnemen met het Werkgeversteam van Het Plein en Delta. Het Werkgeversteam zorgt onder andere voor de begeleiding en kan ook informatie verstrekken over bijvoorbeeld de loonsomsubsidie waar de werkgevers voor in aanmerking kunnen komen. Het directe telefoonnummer is 06 – 1213 5926. Een e-mail sturen kan naar werkgeversteam@zutphen.nl.

Banenafspraak

Sinds 1 januari 2015 geldt de Participatiewet. Met deze wet wil het kabinet meer mensen met een ziekte of handicap aan het werk krijgen. Het kabinet en werkgevers hebben daarom afgesproken om extra banen te creëren. Dit wordt geregeld in de Wet banenafspraak en quotum arbeidsbeperkten. Werkgevers moeten tot 2026 in totaal 100.000 banen realiseren en de overheid doet dit voor 25.000 mensen. In de gemeente Zutphen dragen veel bedrijven al bij aan deze doelstelling.

Publicatiedetails
Datum 15 juni 2016
Auteur Fiona van Gemert

Copyright © 2025 Bedrijvenkring Zutphen.  Alle rechten voorbehouden.